Gündem

LeMans 24 Saat Yarışlarını Kazanan İlk Türk: Salih Yoluç!

Motor sporlarının en önemli etkinliklerin biri olan LeMans yarışlarından bir ilk gerçekleşti. Dayanıklılığın önemli olduğu LeMans 24 Saat yarışlarında Türk yarışçı zirveye adını yazdırmayı başardı! Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda 90 numaralı TF Sport’ta mücadele eden ve gece liderliğe çıkan Türk yarış pilotu Salih Yoluç ve takım arkadaşları, kalan bölümlerde de liderliği koruyarak amatör sınıfta Aston Martin araçları ile yarıştan galip olarak ayrıldılar.

LeMans 24 Saat Yarışı’nın bu yıl düzenlenen 88. yarışı, Cumartesi günü 15.30’da başladı ve pazar günü saat 15.30 itibariyle yarışlar bitti. Yarışta toplam 8 araç mücadele ederken, GTE Pro sınıfında galibiyet mücadelesi 51 numaralı AF Corse ile 97 numaralı Aston Martin ekibi arasında yaşandı. Gece sınıfında liderliği ele alan 97 numaralı Aston Martin, diğer bölümlerde rahat bir şekilde yerini korudu ve 1 dakika 33 saniyelik farkla yarışı kazandı. Aston Martin böylece 2017’den sonra ilk zaferini kazanmış ve 95 numaralı ekip ile çifte podyum yapmış oldu.

LeMans 24 Saat Yarışında Kazanan İlk Türk Pilot Oldu!

LeMans’da gece liderliğe yükselen ve 90 numaralı TF Sport’ta yarışan, Türk yarış pilotu Salih Yoluç ve takım arkadaşları, kalan bölümde liderliklerini koruyarak amatör sınıfta yine Aston Martin GTE araçları ile yarıştan zaferle çıkan ekip oldu. Alınan zafer ile beraber Salih Yoluç, LeMans 24 Saat yarışlarında kazanan ilk Türk pilot olmayı da başardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı