Gündem

Yeni Malatyaspor Kongreye Gidiyor

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in yakın zamanda Mali Kongreyi yapması ve Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması bekleniyor.

2019-2020 sezonunda alınan kötü sonuçlar, ekonomik açıdan kulübün sıkıntıya girmesi, borçların ödenmesi için kulübe ait araçların satılması ve oyuncuların alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek sözleşmelerini feshetmesi Başkan Adil Gevrek’i hedef haline getirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ligden düşmenin kaldırılmasıyla yeniden süper ligde oynama şansı yakalayan Yeni Malatyaspor, bu sezon ligin ilk haftasında Fatih Karagümrük’e karşı 3-0 kaybetti.

Kulüp, 2. haftada ise sahasında Göztepe ile 1-1 berabere kaldı. Geçtiğimiz sezon dahil olmak üzere Süper Lig’de son 13 maçta evinde sadece bir galibiyet alan Malatyaspor, 2020 yılında ligde sadece 2 galibiyet görebildi.

Geçen sezon alınan kötü sonuçlar ve küme düşülmesi, bu sezon ise yeniden Süper Lig’de devam etmesine rağmen zamanında transferlerin yapılamaması camiada büyük tepkiye neden oldu.

Gevrek’in istifası isteniyor

Malatya’da yerel yöneticiler, milletvekilleri, taraftarlar ve spor kamuoyu, sarıkırmızılı takımın gidişatından dolayı büyük endişe duyarken, Adil Gevrek başkanlığındaki yönetim kurulunun istifa etmesi gerektiği yönünde beyanatlar veriyor.

Sezon başında Yönetim ve Divan Kurullarında yaşanan istifalar ise kulüpte deprem etkisi yarattı. İstifa eden isimler arasından Divan Kurulu Başkanı Ahmet Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Pilten de bulunuyor.

Malatyaspor taraftarları ve camia tarafından geçtiğimiz sezon sonu da tepkiyle karşılaşan Ali Gevrek, kulübün Divan Kurulu tarafından istifaya çağrılmıştı. Yaşananlarla birlikte Yönetim Kurulu üyesi Erdal Gündüz’ün istifası Adil Gevrek kanadında soğuk duş etkisi yarattı.

Spor kamuoyunda tüm bunlar yaşanırken ligin ilk 2 haftasında denk takımlara karşı kaybedilen puanlar ve Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek’in üzerindeki istifa baskısını da iyice artırdı.

Yaşanan gelişmelerin ardından Başkan Adil Gevrek’in yakın zamanda kulüpte Mali Kongreyi yapması ve Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı