Gündem

Koronavirüs Aşısının Tarihi Açıklandı!

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs aşısının tarihini verdi.

Koronavirüs aşısını bulmak için uğraşan şirketin CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, “Aşı mükemmele yakın. Ekim sonu veya kasım başında onaya hazır hale gelecek” ifadelerinde bulundu.

Prof. Dr. Uğur Şahin, aşı çalışmaları sonucunda gelinen noktayı anlattı. Prof. Dr. Şahin, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları aşının ekim ortası veya kasım başında yasal onaya hazır olacağını ve sonrasında aşılama işlemlerine başlayabileceklerini söyledi.

Bu aşı etkili olacak

Aşıyı hem gençlerde hem yaşlılarda denendiğini, aşının yan etkilerinin az olduğunu fakat virüse karşı güçlü bir etki bulundurduğunu söyleyen Prof. Dr. Şahin sözlerine böyle devam etti;

“Güvenli bir ürünümüz olduğuna inanıyorum ve bence bu aşı etkili olacak. Ülkeler acil kullanım için bu aşılara yakında izin verecektir Sık sık ateş görmüyoruz. Aşı denemelerine katılanların yalnızca küçük bir kısmında ateş var. Ayrıca baş ağrısı veya yorgunluk hissi gibi çok daha düşük semptomlar görüyoruz. Bu tür aşılarda görülen semptomlar geçicidir, genellikle bir veya iki gün gözlenir ve sonra kaybolur.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı