Yaşam

Kayahan: Atıklardan çevre dostu kumaş üretiyoruz

Fabalgo Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, elyaf ve plastik atıkları geri dönüştürerek çevre dostu kumaşlar üretiyoruz” dedi.

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarından elde ettikleri recycled kumaşlar ile daha az atık daha temiz bir dünya hedefliyor.

Türkiye’de recycled kumaş üretiminde ilk 5’te yer alan Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarından çevre dostu kumaş üretiyor. Recycled kumaşların tamamının atıklardan üretildiğini kaydeden Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan,  “Hedefimiz daha az atık, daha temiz bir dünya” şeklinde konuştu.

 “Hem doğaya hem kadına değer veriyoruz”

Antalya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşümlü çevreci kumaşa yatırım yapan tek firma olarak bölge lideri olmayı hedeflediklerini Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, “Çalışanlarımızın yüzde sekseni kadınlardan oluşuyor. Hem doğaya hem kadına değer veren bir firma olarak dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı