Ekonomi

Uzun Bir Süredir Harekette Olan Altının son durumu! Güncel Altın Fiyatları

Altının gram fiyatı ons altındaki yükselişe bağlı olarak bu hafta yeniden yönünü yukarı çevirmiş ve bir kez daha 470 lira barajını aşmayı başarmıştı. Ons altındaki değişime bağlı olarak altın fiyatları aşağı ve yukarı yönlü sert değişimler yaşamayı sürdürürken diğer altın türleri de bu değişimlerden etkilendi. Peki, bugün çeyrek altın, gram altın ve tam altın ne kadar oldu?

Altın fiyatlarındaki son dakika verileri ons altına ve dolar kuruna bağlı olarak güncellenmeye devam ediyor. 19 Ağustos 2020 Çarşamba günü altının ons fiyatının yeniden 2 bin doların altına gerilemesiyle gram altın da 480 lira bandından uzaklaşmış oldu.

Gram altın ne kadar?

Piyasalarda hafta ortasının yaşandığı 19 Ağustos’ta gram altın 471 TL’den işlem görmeyi sürdürüyor. Aynı dakikalarda ons altının fiyatı ise bin 988 dolarda yer alıyor.

Çeyrek altın ne kadar?

750 lira barajının üzerinde seyreden çeyrek altın ise bugün 767 TL’den alınıp 783 TL’den satışa sunuluyor.

Tam altın ne kadar?

Yüksek miktarda alım yapanların takı ya da yatırı amaçlı tercih ettiği tam altın ise bugün 3 bin 68 liradan alınıp 3 bin 132 TL’den satılıyor.

Cumhuriyet altını ne kadar?

Yatırımcısının tercihlerinden olan cumhuriyet altını da bugün 3 bin 60 liradan alınırken 3 bin 121 liradan satışa sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı