Yaşam

Türk doktor geliştirdiği tedavi ile kanserle mücadelede umut oldu

Almanya’da kanser türlerine karşı geliştirdiği ‘İmmune Tedavi Yöntemi’ ile gündeme gelen Türk doktor Yadigar Genç kanserle mücadelede umut ışığı oldu.

Eğitimini Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Yadigar Genç, ışınlama ve kemoterapi ile kanser tedavisinde hasta olmayan hücrelerin de zarar görmesi dikkatini çekmesi üzerine geliştirdiği “Immune Tedavi Yöntemi” tıp dünyasını heyecanlandırdı.

Almanya’da bulunan birçok hastanede onkololojik ameliyatlar gerçekleştiren Genç, Dünya’da ilk kez kanserin içerisinde yetişen ve kanseri içten yok eden hem de kanser ve tümörleri immune sistemine (bağışıklık sistemi) hedef tahtası haline getiren onkolotik bir virus geliştirdi.

“İmmune terapi yöntemi yakın gelecekte kanseri bitirecek!”

Türkiye’de geçtiğimiz yıl kanser artışlarında %560’lık bir artış gözlendiğini kaydeden Dr. Yadigar Genç, “Rapor edilmiş kanserin ne kadar fazla hayatımıza dahil olduğu ve büyük sorun yaratığı aşikar. İmmune terapi yöntemi yakın gelecekte kanseri bitirecek en önemli çözüm olarak görünmekte” dedi.

Dr. Yadigar Genç, aldığı ödüller ve yaptığı çalışmalarla Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeden davet ve çalışma teklifi alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı