Yaşam

Tam da salgın döneminde İstanbul trafiğinden kurtulacağınız bir yöntem

Yoğun trafik nedeni ile bisikletle seyahat edemeyen sporseverler için, bisikletleri tekrar pedallamanın zamanı geldi.

Korona virüs salgını öncesini düşündüğümüzde, büyükşehirlerde bir yerden bir diğerine ulaşmanın zamanımızın büyük bir kısmını aldığını söyleyebiliriz. Özellikle işe gidip gelirken, günümüzün birkaç saati yollarda ve trafikte geçiyor.

Trafik ruhsal yorgunluğa sebep oluyor

Normalleşme sürecine girdiğimiz bugünlerde, her an aynı sorunlarla karşılaşabiliriz. Durak ve taşıtlardaki yoğunluk da cabası. Uzmanlara göre, trafik keşmekeşinin ortasında kalmak bir bedensel ve ruhsal yorgunluk sebebi.

Tek başına araç kullanmak trafiği arttırıyor

Tam bu noktada ulaşımda bisiklet kullanmak alışkanlığı, trafik yoğunluğunu giderebileceği gibi insan sağlığını da koruyan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bisiklet kullanmak kişiye ulaşım kolaylığı ve özgürlüğü sağlıyor.

Katlanır bisikletler revaçta

Son yıllarda katlanır bisiklete talebin artması, bu konudaki isteğin bir uzantısı. Bisiklet iskeleti gövde ve gidon boğazı gibi belirli noktalarından katlandığı için taşıma kolaylığı sunuyor.

Üstelik kapladığı küçük hacim sayesinde daha ergonomik bir yapıya sahip. İstediğimiz takdirde bu tür araçlarla metro, tramvay hatta otobüse bile rahatça binilebilir. Hem istenilen yere gidilip hem de spor yapma imkanı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı