Yaşam

Bebeğiniz için yumuşak kıyafetler seçmelisiniz

Bebeğinizin küçücük bedenine nasıl kıyafetler alarak giydireceğinizi biliyor musunuz? O zaman bu haberi okuyarak dikkat etmeniz gerekenler konusunda önerilere kulak verin. Çünkü her gün büyüyerek gelişecek olan bebeğinizin büyüme esnasında huzurlu etmesi onu ve sizi mutlu edecek.

Uzmanlar, bebeklerin giydirilme alışkanlığı ve rahat kıyafet seçiminin önemine değinerek önerilerde bulunan uzmanlar “Anne babalar bilhassa yeni dünyaya gelen bebeklerini giydirirken bir yerini incitme korkusu yaşayabilirler. Bu çok standart bir korkudur tavsiyemiz kıyafetlerin kolay giydirilip çıkarılabilen olması önemlidir.

İlk aylarda bebeğinizin alt temizliğini yapılırken giysilerini de tamamen değiştirmeniz gerekebilir. Alttan çıtçıtlı bodyler bebeklik döneminde giyim değiştirirken oldukça rahat etmenizi sağlayacaktır. Kafasından geçirilerek giydirilen kıyafetlerin kafa kısmının elastik olup olmadığını test edin. Hatta yandan açılan bir bölümünün olması size kolaylık sağlayacaktır. Bebeğinize kalınca giysiler giydirmek yerine birkaç kat pamuklu kıyafet giydirebilirsiniz. Böylece ortamın ısısına göre giydirip soymanız kolay olacaktır. Dikiş yerleri kalın ve sert kıyafetler bebeğinizi rahatsız edecektir ve bir süre sonra huysuzluk yapabilirler bu kıyafetler yerine bebeğinize zarar vermeyen ipliklerden üretilen giyim tercih edilmeli. Kalın, tüylü, dantelli kazak veya hırkalar bebeğinizi rahatsız edebilir. Biraz daha büyüdüğünde bu tarz kıyafetlerden zaten çoğunlukla giyecek. Onun için bebeklik dönemi için en güzel ve huzurlu kıyafet pamuklu, rahat giydirilebilen tulumlar olmalıdır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı