Yaşam

Kahve ile yağlarınızı yakın!

Kahve, tarçın ve süt ile hazırlanan kahve, vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

İştah kesmeye yarayan kahve, fazla yeme isteğine engel oluyor. Bol su ile birlikte tüketilen kahve, vücuttaki toksinleri atmayı sağlıyor.

Vücutta yağ yakımı için üç temel şart olan kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein, yeterli miktarda kalsiyumu içeren bu kahve,kişinin sağlıkla kilo vermesine imkan tanıyor. Ayrıca kahvenin içinde bulunan tarçın, kan şekerini dengeleyerek kişinin tatlı, aşırı yeme isteğini önler.

Malzemeler
– 1 su bardağı süt
– 1 adet çubuk tarçın
– 1 tatlı kaşığı gold veya klasik kahve

Hazırlanışı

Kahve için kullanılacak sütü ve çubuk tarçını geceden küçük bir tencereye alıp kısık ateşte kaynatın. Buradaki amaç, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlamaktır. Süt, bir taşım kaynadıktan sonra ocağı kapatın. Sütü, sabaha kadar içinde tarçını da bırakıp bekletin.

Yağ yakıcı kahveyi içimek için akşamüstü 4 veya 5 saatleri en ideal vakittir. Çünkü bu saatlerde enerji düşer ve kişi akşam yemeğinde aşırı miktarda yemek ister. İşte, hem bunu önlemek hem de yağ yakımına katkı için saat 4 veya 5 gibi kahvenizi için. Kahveyi ise, geceden hazırladığınız tarçınlı sütü yeniden ısıtıp bir tatlı kaşığı kahve ekleyip karıştırarak yapın.

Diyet kahveyi içerken dikkat edilmesi gerekenler

– Yakılan yağların ter veya idrar yoluyla dışarı atılması için kahvenin yanında mutlaka 2 büyük bardak su içilmelidir.

– Bu kahveyi asla nescafelerle yapmayın; onlar gerçek kahve değil; kimyasal karışımlardır. Gold, klasik veya filtre kullanabilirsiniz.

– Kahvenin vücutta etki gösterebilmesi için en az 1 hafta düzenli kullanmalısınız.

– Evde çubuk tarçın yoksa süt, bir çay kaşığı toz tarçınla kaynatılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı