Yaşam

Atatürk Kent Ormanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Atatürk Kent Ormanına nerede? Atatürk Kent Ormanına nasıl gidilir? İşte detaylar…

Atatürk Kent Ormanı, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan Hacıosman’da yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle Hacıosman Korusukent ormanına dönüştürüldü. Orman yaklaşık 110 hektar üzerine kuruldu.

Atatürk Kent Ormanı, İstanbul’un yorucu temposundan kaçp kendini doğanın kollarına atamak isteyenler için harika bir seçenek oluyor. Ayrıca bu kent ormanı, büyüleyici atmosferi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Kapladığı alan içerisinde doğal yaşamlarına dokunulmayan canlılar ile doğal yapısı korunurken oluşturulan sosyal tesislerin de halka eğlenme imkanı sağlanıyor. İçerisinde 12 km uzunluğundaki yürüyüş parkuru ve seyir terası bulunuyor.

Nasıl gidilir?

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde kurulan kent ormanı, konumu ve ulaşım imkanları sayesinde memnun edici.

Avrupa yakasının boğaza yakın bir bölgesinde bulunan Kent Ormanı İstanbul’a ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal ulaşım metrodur. Metroya bindikten sonra Hacıosman durağında inerek 10-15 dk süren bir yürüyüşle kent ormanına ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı