Gündem

Ukrayna Türkiye uçuşlarını başlatıyor

Ukrayna Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Oksana Gerasimova Temmuz ayında uçuşların başlayacağını duyurdu

Ukrayna yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle durdurulan uçuşları yeniden başlatıyor. Konuya ilişkin açıklama Ukrayna Altyapı Bakanlığı Sözcüsü Oksana Gerasimova tarafından yapıldı. Gerasimova yaptığı açıklamada, “Temmuz ayından itibaren Türkiye, Mısır ve Gürcistan’a uçuşların yeniden başlatılması planlanıyor.

Başka bir ülke özel charter uçuşları için izin verirse onlarla da uçuş seferlerini başlatırız” şeklinde konuştu.
Daha önce Ukrayna Havayolları (UIA) Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’ne, İngiltere’ye, Almanya’ya ve İsrail’e uçuşların 23 Mayıs’tan itibaren başlatılacağı ve biletlerin satışa çıkarıldığı açıklanmıştı. Böylelikle Ukraynalılar başkent Kiev’den 7 ülkeye seyahat edebilecek.

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisinin açıklaması

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere Ukrayna’da katıldığı bir televizyon programında, “Hepimiz zor dönemlerden geçiyoruz. Türkiye olarak Temmuz ayında turistler için turizm sezonunu açacağız. Ukraynalılar iyi bir tatili hak etti. Herkesi bekliyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre, Ukrayna’daki korona virüs vaka sayısı 17 bin 330’a, can kaybı ise 476’ya yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı