Gündem

Covid-19 aşısı için tarih verildi!

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, corona virüsü aşısına ilişkin güncel verileri kamuoyu ile paylaştı. İnfluenza ve solunum yolu hastalıkları bölümünden Pasi Penttinen, “En iyimser senaryoda gelecek yılın sonuna kadar yeni aşı hazır olmayacak” ifadelerini kullandı.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi solunum yolu ve influenza bölümünün başındaki en yetkili isim olan Pasi Penttinen, corona virüsü aşısı ile ilgili bir açıklama yaptı. Birçok ülkede farklı uzman ekiplerin üzerinde uğraştığı aşı ile ilgili en iyimser senaryoyu aktaran Penttinen’in açıklamaları uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

“1.5 yıl mucize değil

Penttinen, aşı yapım sürecinde birçok adım olduğunu belirterek “Aşı süreci çok karmaşık ve pahalı bir süreç. Birçok adımdan geçmek gerek. Buna ek olarak üretim kapasitenizin de bütün dünyada için yeterli olması gibi bir durum da var. Aşıyı bir buçuk iki yılda yapmak mucize değildir” dedi.

Penttinen, “En iyimser senaryoya göre bir corona virüsü aşısı gelecek yılın sonuna kadar hazır olmayacaktır” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı