Yaşam

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Corona virüsü salgını nedeniyle 1-2-3 Mayıs’ı kapsayan tarihte Türkiye’nin 31 şehrinde dördüncü kez sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu uygulama, Ramazan Bayramı’na kadar her cumartesi-pazar devam edecek. Ayrıca, 31 şehirde yaşayan vatandaşlar arefe ve bayramın birinci günü de dışarı çıkamayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam düzenlenen Kabine toplantısının ardından corona virüsü salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Erdoğan, 1 Mayıs saat 00.00’da başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mayıs saat 00.00’da sona ereceğini duyurdu. Market ve bakkallar kısıtlamanın ilk gününde, 1 Mayıs Cuma saat 09.00-14.00 arasında açık olacakken saat 14.00’ten sonra kepenk indirecek. Bakkal ve marketler 2-3 Mayıs tarihlerinde hizmet veremeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma gününe denk gelen ve resmi tatil olan 1 Mayıs’ı 2-3 Mayıs’la birleştirerek 72 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması ilan ettiklerini duyurarak hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının, Ramazan Bayramı’nın sonuna kadar rutin olarak uygulanacağını söyledi.

Karara göre önümüzdeki dört hafta boyunca cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.1-2-3 Mayıs, 9-10 Mayıs, 16,17 Mayıs ile 23-24 Mayıs’a denk gelen Ramazan Bayramı arefesi ve birinci gününde evden dışarı çıkılmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı