Ekonomi

27 Nisan’da Evde Bakım Parası Yatan İller!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödenen Evde Bakım aylığı ödemeleri, E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. İşte 27 Nisan’da Evde Bakım parası yatan iller

Evde Bakım parası ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

Evde bakım aylığı alanlar ödeme sorgulaması yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile ödeme alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler.

27 Nisan’da Evde Bakım Aylığı yatan İller

Evde bakım maaşları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından il il yatırılıyor. 27 Nisan 2020 tarihi itibarıyla 31 ilde evde bakım aylıkları yatırıldı. Ödemelerin önümüzdeki günlerde diğer illerle devam etmesi bekleniyor.

Hatay
Tokat

Aksaray
Antalya
Samsun
Osmaniye
Ordu

Diyarbakır

Edirne
İzmir
Karabük
Ankara
Denizli
İstanbul
Konya
Şanlıurfa
Zonguldak
Uşak
Afyonkarahisar
Bilecik
Mersin
Manisa
Sakarya
Van
Erzurum
Çanakkale
Sivas
Bursa
Adana
Balıkesir
Kayseri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı