Yaşam

Organ nakli ile hayata tutunan kadın corona virüse yenildi!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Ayşe Ünlü, eşinin böbreğini bağışlamasıyla yapılan çapraz nakille hayata tutunduğu hastanede corona virüse yakalanıp yaşamını yitirdi.

3 yıl böbrek yetmezliği tedavisi gören 3 çocuk annesi Ayşe Ünlü, doktorların organ nakline karar vermesinin ardından eşi Ali Ünlü, böbreğini vermek istedi.

İstanbul’daki özel bir hastaneye yatan çiftin böbreği uyuşmaması üzerine çapraz nakille Ali Ünlü’nün böbreği başka bir hastaya, başka donörden alınan böbrek ise Ayşe Ünlü’ye takıldı. taburcu olmayı bekleyen Ayşe Ünlü, corona virüse yakalanarak hayatını kaybetti

Eşinin sağlığına kavuşmayı beklerken hayatını kaybettiğini ifade eden Ali Ünlü, “Böbreğimi vermeye hazırdım. Uyuşmayınca çapraz nakil geçekleşti. Ben başkasına böbreğimi verdim, eşim de başkasından böbrek aldı. Her şey yolunda gidip taburcu olmayı beklerken, virüse yakalanmış. Eşime corona virüsün ne şekilde bulaştığını bilmiyoruz. Hastaneden veya ziyarete gelenlerden bulaşmış olabilir. Corona virüs onu bizden kopardı” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı