Gündem

‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması yayında! İşte, merak edilen özellikleri

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması, IOS ve Android tabanlı telefon ve tabletlerde kullanılmak üzere yayına verildi.

‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması ile oturduğunuz semtteki enfekte yoğunluğunu ve riskini görebiliyorken ailenizdeki kişilerin durumunu da takip edebiliyorsunuz.

Ücretsiz kullanılan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması,  corona virüs salgınının kontrol altına alınması ve enfekte olan kişilerin takip edilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirildi.

Android ve IOS tabanlı cihazlara indirilebilen uygulamanın özellikleri şu şekilde:

Online Covid/19 Testi: İstediğin sıklıkta güncel veriler esas alınarak hazırlanmış olan Covid-19 testini doldurarak durumun hakkında bilgi alabilirsin.

Aile Takibi: Yakınlarını (izin vermeleri halinde) ‘Ailem sekmesindeki listene ekleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve riskli bir durumla karşılaşmadan önce önlem alabilirsin.

Risk Bölgeleri: Konum servislerine izin verildiğinde uygulama seni riskli bölgelere yaklaştığında uyaracak ve haritada anlık olarak yaklaşmaman gereken alanları görebileceksin.

Uygulama içerisinde konumuna göre önemli bilgilendirmeler yer almaktadır. Seçtiğiniz konuma göre ‘evde izolasyon, riskli, enfekte, ailem’ seçeneklerini tıklayarak konumunuzdaki mevcut durumu öğrenebilirsiniz.

Uygulamada, koronavirüse ilişkin bilgilendirme, hastane ve sağlık kuruluşlarının lokasyonları, korona virüsünden korunmak için önlemler ve ihtiyaç halinde telefon numaraları da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı