Yaşam

Oğlunu öldüren baba cezaevinden tahliye edildi!

İzmit’te kanser hastası oğlunu öldüren, yargılandığı davada 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Salim Biricik, yeni Ceza infaz yasası kapsamında izinli olarak cezaevinden tahliye edildi.

Kocaeli Kandıra Ceza İnfaz Kurumu’ndan bazı hükümlüler, infaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle tahliye edildi.

İzmit’te 4 yıl önce acı çeken kanser hastası oğlu Fatih Biricik’i (23), “Siz ne biçim ailesiniz, ya beni yaşatın, ya öldürün” demesi üzerine silahla vurarak öldüren Salim Biricik de infaz düzenlemesinden yararlanarak cezaevinden çıktı.

Çıktığı mahkemede çok az ömrü kalan oğlunun acı çekmesine dayanamayarak öldürdüğünü söyleyen Salim Biricik, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davada 15 yıl hapis cezası almıştı.

Cezaevinden çıkan Biricik, “Türkiye’de ilk ve ender rastlanan suçlardan birini işledim. Ne olduğunu söylemek istemiyorum. Yapmamam gereken bir suçtu, ama bazen hayat insana seçenek sunmuyor. 2016 yılından beri 3 yıl kapalı yattım. 1 yıldır da açık cezaevinde yatıyorum. Şimdi 45 gün iznimiz var. 45 gün sonra Adalet Bakanı bu süreyi uzatabilir. Tekrar geri gitme ihtimalimiz de var. Eğer çağırırlarsa gideceğiz, cezamızı çekeceğiz. Çok sevinç yaşayamıyorum. Sevdiklerime kavuşuyorum. Eşim var, torunum var ve kızım var. Zaten hayatta başka kimsem yok.” İfadelerini kullandı.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı