YouTube'un Kurucuları Delicious’ı Satın Aldı!

Arda Arat - 1 Mayıs, Pazar, 2011, 18:58
 
YouTube'un Kurucuları Delicious’ı Satın Aldı!

Youtube'un kurucuları olan Chad Hurley ve Steve Chen Delicious'ı satın aldı.

Paylaş  Tweet  +1 Yorum yap

Yahoo! Delicious kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile popüler servisin YouTube kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen tarafından satın alındığını bildirdi. Hatırlarsanız eski PayPal çalışanı olan ikilinin kurmuş oldukları video paylaşım servisi YouTube Ekim 2006′da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştı.
Chad Hurley ve Steve Chen’in yeni kurmuş oldukları internet şirketi AVOS‘un altında hizmet vermeye devam edecek olan delicious’ın hayatı bu sayede kurtulmuş oldu diyebiliriz.
Yapılan açıklamalarda AVOS’un delicious’a satın alma sürecinde ödediği rakam paylaşılmamış. Ancak servisin vizyoner sahiplerinin yönetimininde bundan sonra ilerleyeceği yol hakkında biraz fikir verilmiş. Şöyle ki, gönderilen basın bülteninde AVOS’un aynı zamanda CEO’su olan Chad Hurley delicious’u bir üst seviyeye taşımak istediklerini, kullanıcıların internet üzerinde içerik saklama ve paylaşmasını kolaylaştırmak tarafında büyük fırsatlar olduğunu dile getirmiş.
AVOS’un web sitesinde henüz şirketin başka ne tür internet servisleri hayata geçireceği yönünde bir bilgi bulunmuyor. Sadece YouTube kurucularının yeni şirketi olduğu, delicious’ı satın aldıkları, delicious kullanıcıları için sıkça sorulan sorular ve işe alım ilanları yer alıyor.
Diğer taraftan internet sektörü Chad Hurley ve Steve Chen’i girişimci koltuğunda tekrar kazanmış oldu. İşin bu tarafı da yine ayrı bir heyecan yaratıyor.

Yorumlar


comments powered by Disqus

Takip edin!

Facebook


Twitter


Google+

Arşiv